BT Metro - шаблон joomla Окна
زمینه های فعالیت

سرمایه گذاری در آلمان با خرید ملک(بدون اخذ اقامت)

امروزه کشور آلمان یکی از قوی ترین اقتصادهای جهانی و ابرقدرت مطلق اقتصادی و صنعتی اروپا می باشد. شهر دوسلدورف که در غرب آلمان و در یکی از مرفه ترین ایالت های آلمان( ایالت نورد راین وست فالن) واقع شده است، دارای یکی از بزرگترین نمایشگاه های بین المللی درآلمان بوده و همه ماهه میزبان نمایشگاههای معتبر جهانی می باشد( درسال2017 تعداد51 برگزاری نمایشگاه برنامه ریزی شده است[1])، از طرف دیگر شهر دوسلدورف با داشتن جاذبه های متعدد توریستی، یکی از اهداف اصلی گردشگری دروهله اول بین مردم اروپا و در وهله دوم در بین مردم دنیا گشته است، بطوریکه این شهر سالانه بالغ بر چهار و نیم میلیون نفر-شب بازدید کننده دارد[2]؛ از طرف دیگر کمبود اماکن اقامتی در این شهر و حتی شهرستان ها و روستاهای اطراف آن برای پاسخگویی به این خیل عظیم گردشگران و بازرگانان، فرصت بسیار مناسبی را برای مالکان املاک این منطقه ایجاد کرده است تا بتوانند با اجاره دادن فضاهای کوچک و بزرگ خود بصورت شبانه به مسافرین ، منبع درآمد بسیار ارزشمندی برای خود ایجاد کنند.

همچنین جدیداً سرمایه گذارانی از سراسر دنیا به خرید املاک در آلمان علاقه مند شده اند و در حال خرید املاک در شهرهای کوچک و بزرگ آلمان می باشند.[3]

در شهر دوسلدورف و اطراف آن اجاره یک سوئیت مبله 20 متری حداقل 50 یورو در روز بوده و این مبلغ در برخی از ایام سال که موقع برگزاری نمایشگاه ها و فستیوال ها می باشد به بیش از 100 یورو و بیشتر به ازای هر شب اقامت نیز بالغ می گردد.(جهت بررسی قیمت ها می توانید به بزرگترین و معتبرترین آژانس کرایه این خانه ها در جهان به آدرس سایت www.airbnb.com مراجعه کنید) هرچند که از این مبلغ دریافتی از مشتریان ، بخشی بابت هزینه های جاری مثل آبب و انرژی و اینترنت و مالیات کسر می شود اما در مجموع این هزینه ها رقم زیادی نبوده و به 400 یورو در ماه هم نمی رسد،درحالیکه درآمد بیش از 2000 یورو در ماه ، سود دست کم 1600 یورویی با سرمایه گذاری در حدود 45000 یورو (ارزش ملک به همراه وسایل و لوازم )را حاصل می نماید.

شرکت سرمایه گذاری و بازرگانی RGS GmbH که درمجاورت شهر دوسلدورف واقع گردیده است ،با خرید خانه های مناسب در شهر دوسلدورف و حومه آن برای شما و بنام شما به دوشکل زیرر در سرمایه گذاری با شما مشارکت می نماید[4]:

 

1-    شرکت ما ضمن خرید خانه برای شما، آنرا به مدت یکسال از شما اجاره کرده و پس از تجهیز آن با سرمایه شرکت ،درطی سال به افراد ثالث دیگر همانند هتل اجاره می دهد.

در این حالت به ازای ارزش خریداری شده ملک به میزان هر 50000 یورو، شرکت ما در حدود 12000یورو سالیانه به شما اجاره پرداخت می نماید.پرداخت های اجاره می تواند به شکل ماهانه و یا سه ماه یکبار صورت پذیرد.این قرارداد سالانه تمدید شده و تا پایان یکسال امکان فروش ملک شما و بازگرداندن اصل سرمایه وجود ندارد. پس از یکسال در صورت عدم تمایل به ادامه سرمایه گذاری، شرکت ما این آمادگی را خواهد داشت تا ملک مزبور را به قیمت روز از شما برای سرمایه گذاران دیگر خریداری کرده و یا در بازار بفروش برساند.

 

2-    شرکت ما پس از خریداری خانه برای شما،با سرمایه شما اقدام به تجهیز آن نموده و وکالتاً از طرف شما آنرا همانند هتل به اشخاص اجاره می دهد.

در این حالت سرمایه گذاری، شرکت RGS وکالتاً از طرف شما ،تلاش خواهد نمود تا به بالاترین قیمت ها ، خانه را در ایام سال به افراد مختلف اجاره داده و پس از کسر هزینه های جاری (آب و برق و مالیات و نظافت و...) و 20 درصد حق العمل کاری شرکت ،سود را پس از یکسال به حساب بانکی شما واریز خواهد نمود.

شرکت این آمادگی را دارد تا مبالغی از سود را بصورت توافقی و علی الحساب به شکل ماهیانه و یا سه ماه یکبار به شما پرداخت نماید. در پایان مدت قرارداد و درصورت عدم تمایل شما به ادامه مشارکت،شرکت ما،ملک مزبور و وسایل آنرا به قیمت روز از شما برای سرمایه گذاران دیگر خریداری کرده و یا در بازار بفروش خواهد رساند.

همچنین شما قادر خواهید بود در هر زمانی در طول قرارداد با شرکت ما ،قرارداد را بصورت یکطرفه فسخ نمائید.نیز می توانید بصورت روزانه میزان اجاره دریافتی از مشتریان و تعداد روزهای اجاره شده واحد را از طریق سایت اجاره دهنده رصد نمائید.

 

 

چگونه می توان به چنین سرمایه گذاری اطمینان کرد؟

به چند دلیل این سرمایه گذاری در عین سودآوری معقول، دارای ریسک و خطر بسیار پائینی می باشد که در زیر به دلایل آن بطورگذرا اشاره می گردد:

1-    در آلمان به دلیل نظام مالیاتی پیشرفته و دقیق ،کلیه عملیات های مالی شفاف و روشن بوده و امکان سوء استفاده های مالی و کلاهبرداری در این کشور تقریباً غیر ممکن است.

2-    اجاره ها قبل از ورود میهمانان به خانه توسط سایت معتبر جهانی Airbnb.com دریافت شده و پس از کسر مالیات به حساب ما واریز می شود، لذا احتمال عدم پرداخت اجاره توسط مشتری صفر است.

3-    این پروژه های سرمایه گذاری، درقالب عقد قراردادهای رسمی در کشور آلمان صورت گرفته و شما این حق را دارید که به دفعات با اخذ ویزای شنگن ، جهت بازدید از سرمایه گذاری خود به آلمان سفر کنید.

4-    ملک برای شخص شما خریداری شده و اصل سرمایه شما در همه حال محفوظ و قابل نقدشوندگی توسط شخص شماست،شرکت ما تنها به عنوان کارگزار شما انجام وظیفه کرده و تا کسب اجازه کتبی و رسمی از شما قادر به فروش و یا واگذاری به غیر نخواهد بود.

5-    بدلیل ثبات اقتصادی کشور آلمان، احتمال افت ارزش ملک شما منتفی است؛ از طرفی با افزایش شمار مهاجران و پناهجویان و گردشگران به آلمان میزان تقاضا برای خانه روبه افزایش بوده و احتمال افزایش قیمت ها نیز در آینده ،چندان دور از انتظار نمی باشد.

6-    بخش اعظم سرمایه گذاری شما تبدیل به سرمایه ثابت با قابلیت نقدشوندگی شده؛ لذا احتمال سوخت سرمایه به علت گردش در بازار وجود ندارد.

7-    از آنجا که مشتریان بازار هدف ما جهت اجاره کوتاه مدت در آلمان معمولا به دنبال فضاهای کوچک و ارزان قیمت تر از هتل می باشند، لذا ارزش املاک خریداری شده ، معمولاً زیر 150 هزار یورو می باشد. بدین ترتیب نیاز به سرمایه آنچنان بالایی نمی باشد.

8-    کلیات عملیات خرید و فروش در آلمان توسط نوتار(محضر) انجام می گیرد، به همین علت احتمالات کلاهبرداری که در ایران متاسفانه رایج بوده همانند مشکل دار بودن ملک به هر دلیل و یا سوء استفاده خریدار یا فروشنده ، در آلمان وجود ندارد.

 

 
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در شبکه های مجازی با شماره 00989368855534 و یا با تماس مستقیم با شماره 004915736757219 در آلمان با ما در ارتباط باشید.

[2] https://www.duesseldorf-tourismus.de/fileadmin/epaper/Why_visit_Duesseldorf/#10

[3] http://www.dw.com/fa-ir/%D9%87%D8%AC%D9%88%D9%85-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/a-36122099

[4] توضیح اینکه خرید ملک در آلمان ضمن اینکه هیچ گونه حق اقامتی را برای شما ایجاد نمی کند، هیچ محدودیتی نیز برای خرید ایجاد نمی کند.برای کسب اقامت راههای دیگری وجود دارد که توسط برخی از دوستان ما انجام می شود.جهت کسبب اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

 

a6c25404b279ee5069887eac43c34f6f.jpg